Perchloric Asit Çeker Ocaklar

Bu çeker ocaklarında işlevi ile tip ölçüleri Standart Çeker Ocaklar ile aynıdır fakat, Cihazın gövde bloğu, yan panelleri, ön panelleri, arka paneli, gaz tahliye paneli aydınlatma paneli, servis kolonları, Çalışma Tablası, Evyesi ve mobil alt dolapları tamamen ve muhtelif kalınlıklardaki 316 AISI Cr/Ni Paslanmaz Çelikten üretilmiştir. 

Bildiğimiz gibi Perchloric Asit kimyasal özelliği gereği kullanıldığı alanlarda deformasyonlara neden olabilmektedir.

Bu nedenledir ki cihazda ve egzoz tahliye sistemde kullanılan malzemeler azami derecede dayanıklı olmak zorundadır. Bununla birlikte açığa çıkan asit buharının Ventilasyon sistemine zarar vermemesi için Çeker Ocağımızın çalışma alanının üst arka kısmında bir yıkama tertibatı vardır.

Tahliye edilecek kirli hava içerisindeki asit buharı, daha tahliye ağzına gelmeden bu yıkama ünitesi ile asitlerden arındırılır ve temiz hava Ventilasyon sistemine gönderilir. Bu şekilde Egzoz tahliye sistemimizi olabildiğince bu etkenden korumuş oluruz.

İç arka panelimiz; yıkama sisteminden aşağı doğru fışkıran suları iç haznede kullandığımız cihazlara zarar vermeden tahliye evyesine gönderecek şekilde dizayn edilmiştir.

Perchloric Asit Çeker ocakta kullanılan diğer mekanik ve sıhhi ekipmanlar standart çeker ocaklarla aynıdır. Bunun dışında Ön kontrol panelinde yıkama ünitesi için vanası, ve iç kısımda da bant halinde yıkama tertibatı vardır. Yıkama suyu için gerekli su tesisatı önceden istenilen tarzda çektirilmelidir.

Walk – ın Çeker Ocaklar Bu çeker ocaklarında işlevi ile tip ölçüleri Standart Çeker Ocaklar ile aynıdır fakat, içerisinde kullanılacak cihazların fiziksel ölçüleri büyük olduğundan Çalışma tablası ve ön orta paneli yoktur. Kullanılacak cihaz, çeker ocağımızın içerisinde direk yere konur. Ön cam tamamen açılacak tarzda dizayn edilmiştir. Elektrik armatürleri cihazımızın üst panelinde konuşlandırılmıştır. Su ve gaz armatürleri ise direk iç arka panele ve bazı durumlarda yan panellere monte edilebilmektedir.

tr_TRTurkish