Draft Chamber

Draft Chamber, Gerek Kenar tip ve gerekse Orta tip ada tezgahların üzerinde konuşlandırılmış kapalı sistem Ventilasyonlu kabinlerdir. İşlevi Çeker ocaklarla aynı gibi görünse de deney ve testler esnasında açığa çıkacak daha hafif gaz, ısı ve kokuların laboratuvar ortamına yayılmadan lokal olarak tahliyesinde kullanılır.

Tezgah boyları ve derinliklerine göre boyları ve derinlikleri değişebilir. Yükseklikler ise 750 mm ve 900 mm tezgah yüksekliklerine göre farklılıklar gösterir. Kabinlerin iki yan kısmı sabit, ön kısımları ise sürgülü cam sistemidir. Kullanılan camlar yine emniyetli, Lamine veya Tamperli camdır. Üst kısım ve yan çerçeveler ise Galvaniz metal üzeri anti asit epoxy boyalıdır.

Kabinlerin Egzoz tahliyesi için gerekecek borulamalar ise üst kısımda bulunan tahliye çıkış ağzına bağlanır ve Vantilatörlerle irtibatlandırılır. Konuşlandırılacak tezgahta Servis kolonu olacaksa dizaynı buna göre düzenlenir.  Bunun dışında tezgah üzerinde kullanılan Elektrik, Gaz, Su vb. servisler direk tezgaha bağlıdır ve kullanım özellikleri tezgahlardaki ile aynıdır. İlave olarak bağlı olduğu Egzoz sistemindeki Vantilatöre kumanda edecek Fan Kontrol anahtarı vardır. Tek devirde çalışan termik sistemdir.

Kabin derinlikleri Kenar tezgahlarda 750 /800 /900 mm, Orta Tezgahlarda ise 1500 /1600 /1800 mm dir. Yükseklik ise tezgah yüksekliğine göre 1200 / 1350 mm dir. Boylar tezgah boyuna göre Draft Chamber Draft Chamber, Gerek Kenar tip ve gerekse Orta tip ada tezgahların üzerinde konuşlandırılmış kapalı sistem Ventilasyonlu kabinlerdir. İşlevi Çeker ocaklarla aynı gibi görünse de deney ve testler esnasında açığa çıkacak daha hafif gaz, ısı ve kokuların laboratuvar ortamına yayılmadan lokal olarak tahliyesinde kullanılır. Tezgah boyları ve derinliklerine göre boyları ve derinlikleri değişebilir. Yükseklikler ise 750 mm ve 900 mm tezgah yüksekliklerine göre farklılıklar gösterir.

Kabinlerin iki yan kısmı sabit, ön kısımları ise sürgülü cam sistemidir. Kullanılan camlar yine emniyetli, Lamine veya Tamperli camdır. Üst kısım ve yan çerçeveler ise Galvaniz metal üzeri anti asit epoxy boyalıdır. Kabinlerin Egzoz tahliyesi için gerekecek borulamalar ise üst kısımda bulunan tahliye çıkış ağzına bağlanır ve Vantilatörlerle irtibatlandırılır. Konuşlandırılacak tezgahta Servis kolonu olacaksa dizaynı buna göre düzenlenir.  Bunun dışında tezgah üzerinde kullanılan Elektrik, Gaz, Su vb. servisler direk tezgaha bağlıdır ve kullanım özellikleri tezgahlardaki ile aynıdır. İlave olarak bağlı olduğu Egzoz sistemindeki Vantilatöre kumanda edecek Fan Kontrol anahtarı vardır. Tek devirde çalışan termik sistemdir. Kabin derinlikleri Kenar tezgahlarda 750 /800 /900 mm, Orta Tezgahlarda ise 1500 /1600 /1800 mm dir. Yükseklik ise tezgah yüksekliğine göre 1200 / 1350 mm dir. Boylar tezgah boyuna göre yapılır..

tr_TRTurkish